Як вибрати паяльник

Дата: 20.09.2019 Комментарії : 0

    Паяльник- це ручний інструмент для пайки. На ринку є безліч паяльників. Вони бувають різних розмірів і форм. Який паяльник вибрати для себе, залежить від проектів пайки, які ви плануєте робити, а також від того, як часто ви плануєте його використовувати. У даній статті буде розказано про вибір паяльника, який буде використовуватися в проектах в області електроніки для паяння та лудження на друкованих платах.

Чотири основних фактори , які необхідно враховувати при виборі паяльника є:

1) потужність

2 типу паяльника

3) контроль температури

4) розмір і форма наконечника

Потужність

    Потужність паяльника є одним з найважливіших факторів паяльника. Більшість паяльників, що використовуються в електроніці, знаходяться в діапазоні 20 - 60 Вт. Паяльник потужністю 50 Вт дуже поширений в наші дні, і він буде забезпечувати достатню кількість тепла для більшості проектів пайки на друкованих платах. Паяльники з більшою потужністю (40W-60W) краще. Це не означає, що паяльники з більш високою потужністю подають більше тепла до паяному з'єднанню, це означає, що паяльники з більш високою потужністю мають більше доступної потужності. Оскільки більшість паяльних станцій забезпечено ручкою на електростанції для налаштування температури праски, можна регулювати кількість тепла на наконечнику праски. З іншого боку, паяльник з низькою споживаною потужністю (20 Вт - 30 Вт) може втрачати тепло швидше, ніж нагріватися сам - це призводить до поганих паяним з'єднанням.

Типи паяльників.

Як правило, існує 4 різних типу паяльників:

1.паяльний олівець

2.паяльна станція

3.паяльні системи (паяльні / ремонтні станції)

4.паяльні пістолети

Крок 1:


Паяльні олівці

    Паяльні олівці - це дуже простий і дешевий інструмент для пайки, який можна використовувати тільки для простих самостійних проектів. Ціна на паяльні олівці знаходиться в діапазоні 40-300 гривень. Я не рекомендую паяльні олівці для тонкої пайки, оскільки вони не забезпечують ніякого контролю температури на наконечнику. Занадто велике тепло, що виділяється під час пайки, може пошкодити компоненти і відшарувати доріжки на друкованій платі.



Крок 2:

Паяльні станції

    Паяльна станція складається з паяльного олівця, прикріпленого до електростанції. Електростанція має регулятори для встановлення бажаної температури на кінчику паяльника. Деякі паяльні станції поставляються з електронним контролем температури - це означає, що ви можете дуже точно встановити і підтримувати температуру праски. Електростанція автоматично підтримує залізний наконечник при відповідній температурі. Ціна на паяльні станції коливається в межах 300-4000 гривень. Паяльна станція може охоплювати більшість проектів пайки, включаючи пайку наскрізних компонентів і дуже дрібні компоненти для поверхневого монтажу, такі як 0603 і 0805. ZD - найбільш популярна марка паяльних станцій, за якою слід Hakko. З іншого боку, паяльна станціяHandsKit- це хороше поєднання якості і ціни.

Найбільш популярні моделі паяльних станцій є  Паяльна станція ZD-8916Паяльна станція цифрова з феном EXtools (HandsKit) 852D, і Паяльна станція ZD-8906 48W.

Крок 3:

Паяльні системи

    Системи доопрацювання / ремонту являють собою складні системи пайки, які в основному використовуються в промисловості або на великих виробничих об'єктах. Паяльні системи зазвичай складаються з декількох ручних інструментів, у тому числі паяльника, пістолета для гарячого повітря, пістолета для пайки, термопинцета і т. Д. Ціна паяльних систем знаходиться в широкому діапазоні від 250 до 2500 доларів. ACHI є найбільш популярним брендом для цих паяльних систем. Популярними моделями систем доопрацювання / ремонту є Інфрачервона паяльна станція ACHI IR6500, Pace MBT-350 і Aoyue 2702.

Крок 4:

Паяльні пістолети

Основною частиною паяльного пістолета є трансформатор, що перетворює 220 В змінного струму в більш низьку напругу. Вторинна обмотка трансформатора має тільки один виток. Таким чином, вторинна обмотка трансформатора створює дуже низька напруга і кілька сотень ампер струму, оскільки первинна обмотка трансформатора підключена до 220В змінного струму, а вторинна обмотка трансформатора має тільки один виток. Цей сильний струм направляється через мідний наконечник паяльного пістолета, і в результаті цього наконечник паяльного пістолета швидко нагрівається сильним струмом, що протікає через нього.

Паяльні пістолети можна швидко і легко включати і вимикати, і вони мають дуже короткий час розігрівання. Тим не менш, я не рекомендую паяльні пістолети для тонкої роботи на друкованих платах, оскільки вони можуть виділяти надто багато тепла і, отже, можуть пошкодити друковану плату або компоненти на ній. Ціна на паяльні пістолети знаходиться в діапазоні 120-700 гривень.

Теги: паяльник, паяльна станція, інфрачервоний паяльник, імпульсний паяльник, паяльник-пістолет, паяльний набір

Пов'язані товары

Комментарії

Написатьи коментар